Andrzeje 2015 – Gala Kabaretowa

Gala Kabaretowa –  Andrzeje 2015  to kontynuacja tradycji  corocznych koncertów kabaretowych, podczas których członkowie Kabaretu ELITA, czołowym artystom reprezentującym ten gatunek sztuki czyli „Academii  Humoris Causa Wratislavienses” w składzie:  Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas i Stanisław Szelc,  wręczają nagrody. Patronem statuetki jest Andrzej Waligórski – zmarły przed laty czołowy polski satyryk i poeta, twórca kultowej audycji Studio 202 i członek Kabaretu ELITA.

Koncert ten po raz pierwszy realizowany będzie w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki w dniu  30 listopada 2015r. NFM jest współorganizatorem koncertu razem z Agencją Artystyczną „ELITA”.   Gospodarzami wieczoru będą członkowie Akademii, czyli Kabaretu ELITA.  Wykonawcom i gościom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna NFM pod dyrekcją  Andrzeja Kosendiaka.  Autorem orkiestrowych aranżacji kabaretowych piosenek jest Jan Walczyński, doskonały wrocławski muzyk i aranżer.

Tegoroczna edycja zapowiada się bardzo okazale i atrakcyjnie ponieważ plejada zaproszonych gości i laureatów jest imponująca.  Zobaczymy i usłyszymy wybitnych polskich artystów satyryków.

Listę wykonawców otwiera wrocławski kabaret „ Neo-nówka” w składzie Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki.  To gwarancja dobrej zabawy i możliwość zaobserwowania nowego nurtu w polskiej satyrze.

Wystąpi  Artur Andrus, śpiewający dziennikarz z Programu III P.R. Ten mariaż jest oczywisty, bo radiowa „Trójka” od zawsze była związana z ELITĄ  i Studiem 202.

Kolejny wykonawca to Andrzej Poniedzielski – wybitny satyryk i konferansjer.  Człowiek, który swą sceniczną energią i ekspresją potrafi porwać tłumy i wprawić je w wielogodzinną ekstazę. Bywało,    że po jego występach interweniowały służby specjalne.

Tuż za nim Andrzej Grabowski – wielki aktor i kabareciarz, który od lat współpracuje z „ELITĄ”,    mistrz skeczu i monologu, wykonawca mający w zanadrzu zawsze coś czym zaskoczy widownię.

Zobaczymy również Krzysztofa Daukszewicza, nestora ballady i piosenki kabaretowej, a przy okazji nieprzeciętnego gawędziarza.

Skład Kabaretu ELITA  od kilku lat wspierają dwie bardzo utalentowane piosenkarki, na co dzień występujące w Teatrze Capitol, Marta Dzwonkowska i Aga Damrych.  W popisach solowych i wraz z członkami ELITY zaśpiewają piosenki, które od lat nuci młodzież wychowana na Studiu 202 i magazynie „60 minut na godzinę”.

Prelekcję wygłosi również profesor Jan Miodek stały gość rocznicowych spektakli Kabaretu „ELITA”,   a prywatnie przyjaciel członków zespołu.

Atrakcji i okazji do śmiechu i refleksji będzie zatem co niemiara. Wszystko zaś w klimacie symfonicznych dźwięków  i niepowtarzalnego wnętrza Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

           Zapraszamy zatem do NFM na Kabaretową Galę jakiej jeszcze w Polsce nie było.

andrzeje-2015_formatA5_rgb_prev